HBO GO – moje top5 seriali

Izolacja, koronawirus, kwarantanna,  to najczęściej poruszane tematy od marca. Z drugiej strony równie potrzebne i ważne jest wypełnienie tego „wolnego” czasu, który musimy spędzić w zamknięciu. Ważne są pomysły co zrobić z danym nam czasem. W ciągu dnia mam masę obowiązków, pracy i zadań do wykonania… wieczór to mój czas na relaks i oderwanie się myślami od codzienności. 

Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoimi serialami top 5 na platformie HBO GO. Z pewnością część z Was może oglądała już te seriale, lub słyszała o nich, a dla tych którzy szukają dobrego kryminału lub rodzicielskiej komedii zapraszam do moich krótkich zapowiedzi. 

Moja lista seriali: 

1. Detektyw

2. Syrena 

3. Banshee

4. Tabu

5. Rodzice

serial HBO Detektyw © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved
serial HBO Detektyw © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved

Jestem typem widza, który uwielbia dobry kryminał, taki trzymający w napięciu, zawierający ciekawą intrygę. Oczywiście obsada serialu  jest  równie ważna, ale kiedy widzę takie nazwiska jak Matthew McConaughey i Woody Harrelson to z góry wiem, że warto oglądać. Pisze o serialu Detektyw (ang. True Detective). Nie chce opowiadać Wam zbyt wielu szczegółów, bo jest to serial naprawdę godny uwagi, ale mogę zdradzić, że głównym tematem sezonu jest makabryczne morderstwo, którego rozwikłaniem zajmuje się dwóch detektywów i partnerów sprzed lat, ponownie muszą zmierzyć się ze śledztwem. W serialu nie ma wielu spektakularnych walk czy pościgów, natomiast to serial, w którym prym wiodą pierwszorzędnie napisane dialogi oraz doskonale wykreowane postacie. Kolejne dwa sezony są osadzone w podobnej tematyce i niemniej trzymają w napięciu. 

serial HBO Syrena © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved
serial HBO Syrena © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved

Nie wiem czy od czasu syrenki Arielki (bajki) jakaś opowieść o syrenach wciągnęła mnie tak jak ta w serialu Syrena. Akcja toczy się w nadmorskim miasteczkiem, które według legendy niegdyś było ono ich domem. Główny bohater jest biologiem morskim, który zakochuje się w syrenie. Oczywiście odkrycie istnienia syren jest utrzymywane w tajemnicy, jednak nie przychodzi to z łatwością, ponieważ wychodzące na ląd istoty nie znają ludzkiego świata. Jeśli lubicie seriale obyczajowe z elementami fantasy to gorąco polecam. 

serial HBO Banshee © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved
serial HBO Banshee © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved

Kolejnym kryminałem jest Banshee. Akcja serialu od początku zaskakuje, kiedy na samym początku historii były więzień wciela się w rolę szeryfa w miasteczku w którym zatrzymał się po wyjściu z więzienia. Szuka tam swojej wspólniczki, która uniknęła w przeciwieństwie do niego więzienia, a na tropie złodzieja są już niebezpieczni przestępcy… obejrzyjcie, z pewnością Was zaciekawi. 

serial HBO Tabu © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved
serial HBO Tabu © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved

Jeśli lubicie tak jak ja Toma Hardy to mam dla Was serial w którym jest go dużo. Tabu. Tom wciela się w rolę tajemniczego podróżnika, który powraca w rodzinne strony, aby objąć spadek po ojcu. Akcja serialu toczy się w 1814 roku, gdy James (Tom) powraca do Londynu z Afryki. Mężczyzna postanawia zemścić się na ludziach, którzy doprowadzili do śmierci jego ojca. W spadku po nim dostaje rodzinny biznes. Prowadzenie firmy jednak nie jest łatwe, ponieważ James ma wielu wrogów chcących ją przejąć. Serial osadzony jest w ciekawych czasach, jego fabuła jest dość mroczna, ale ogląda się z zaciekawieniem. 

serial HBO Rodzice © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved
serial HBO Rodzice © 2014 Home Box Office, Inc. All rights reserved

I na sam koniec coś co podczas tej zalecanej, domowej izolacji pomoże Wam rozładować wszystkie złe emocje… Rodzice (ang. Breeders). To serial z tego roku (2020) opowiadający historie dwójki rodziców, dzieci, ich rodziny i znajomych. Idealny obraz codzienności, która  często daleka jest od ideału. Jestem przekonana, że nie ja jedna utożsamiam się z bohaterami tego serialu, a nasze codzienne życie można by przerobić właśnie na taki serial. Koniecznie obiejrzyjcie, poprawi Wam nastrój. 

Na naszym instagramie MAMOWYMI w wyróżnionych relacjach znajdziecie nasz #dzieńszczerości w którym pokazaliśmy jak serialowe życie łatwo odnieść do tego realnego 🙂 nasz dzień niczym nie odbiega od historii pokazanych w serialu, a każdy prędzej czy później znajdzie w nim swoje odbicie. 

Dajcie znać jak Wam się podobały seriale i macie może jakieś swoje typy z HBO, które możecie nam polecić? Chętnie podzielę się nimi w komentarzach 🙏🏻 

Miłego oglądania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + 1 =

Mamowymi Oczami