Na Wsi Najlepiej

Nie od dziś wiadomo, że gdzie natura tam spokój i ukojenie, dlatego pod koniec wakacji wybraliśmy się na wieś. Całe dwa miesiące były bardzo intensywne, więc taki wspólny weekend wszystkim wyszedł na dobre.

Odwiedziliśmy Dworek Tradycja który znajduje się w miejscowości Bełczna, to godzinkę drogi od Szczecina. Dworek jest jednym z 12 laureatów konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną klik, a czego szuka POT podczas doboru lokalizacji …

Szukamy ludzi umiejących wykorzystać magię polskiej wsi do budowy własnej oryginalnej oferty – począwszy od bazy noclegowej, przez warsztaty i zajęcia edukacyjne, gry terenowe, menu oparte na lokalnych produktach, aż po organizację cyklicznych wydarzeń nawiązujących do tradycji wsi.

Nie mogliśmy trafić chyba lepiej, ponieważ w Dworku mieliśmy to wszystko na wyciągnięcie ręki.

Prowadzi go przemiła Pani gospodarz z mężem, ich motto to „slow life” i zapewniam, że to idealnie opisuje to miejsce. Życie płynie tam wolno, spokojnie, bez pośpiechu, w duchu przyjaznej atmosfery, dobrej kuchni i miłości do natury. Dworek jest zakwalifikowany również jako Zagroda Edukacyjna, gdzie szkoły oraz wycieczki przyjeżdżają uczyć się historii regionu, a głównym tematem zajęć jest dziedzictwo kulturowe pomorza zachodniego. Pieką pierniki, mają one marynistyczne wzory, takie które kojarzą się z morzem i Szczecinem. Pani Grażyna nasza gospodyni czynnie udziela się przy promocji regionu i już niedługo będzie można obejrzeć ilustrowaną książkę o Gruszakach, które walczą z ludźmi dla których przyroda niewiele znaczy. A książka powstała w oparciu o temat gruszek, które dla tego regionu są bardzo ważne. W Bełcznie jest aleja 96 starych grusz, mieszkańcy chcą wykorzystać je do rozwoju turystyki i chcą sprzedawać przetwory z nich wytworzone. Zapraszam Was za mój instagram, gdzie w relacjach wyróżnionych „NaWsiNajlepiej” znajdziecie obszerną relacje z tego cudownego miejsca.

A tu kilka kadrów z naszego pobytu

 

 

 

 

 

zapraszam również na stronę Polskiej Organizacji Turystycznej https://www.pot.gov.pl/pl

Do następnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × three =

Mamowymi Oczami