Szczeciński projekt „Zachodniopomorskie Małe Skarby”

Bardzo mi miło, że mogę Was poinformować o tym iż zostałam ambasadorem projektu Szczecińskiego „Zachodniopomorskie Małe Skarby”, który finansowany jest z budżetu UE.

O samym projekcie chciałabym krótko opowiedzieć w kilku słowach od siebie, polega on na dofinansowaniu np. żłobka, prywatnej opieki, klubiku czy nawet niani dla dziecka do 3 roku życia, którego mama chciałaby wrócić do pracy, ale z różnych przyczyn nie ma z kim w tym czasie zostawić swojego malucha.

Każda mama której kończy się urlop macierzyński lub jest już na urlopie wychowawczym i chciałaby wrócić do pracy wie jakie jest trudne, ile nerwów to kosztuje, zamartwiania się o dziecko – czy jest pod dobrą opieką, czy dostanie się do żłobka (co w wielu miejscowościach graniczy z cudem w publicznych placówkach), a jeśli uda się zatrudnić opiekunkę to czy uda się z budżetu domowego wygospodarować co miesiąc pensję dla niej. Część z mam rezygnuje z aktywności zawodowej ponieważ nie są w stanie zapewnić opieki w czasie kiedy one muszą wyjść, szczęściarze Ci co mogą skorzystać z „instytucji babci/dziadka” ale nie wszyscy mają taką możliwość. Tu pojawia się problem, dylemat, który niestety ma jedno rozwiązanie – mama zostaje w domu. Nie ukrywam, że sama przez to przechodziłam po urlopie macierzyńskim z Amelką. Chciałam wrócić do pracy, ale ciężko było mi znaleźć takie rozwiązanie przy którym będę czuła spokój wewnętrzny, że moje dziecko jest dobrze zaopiekowane. Miała rok, więc to maluszek, którego chciałam mieć jak najdłużej przy sobie. Dopiero kiedy miała prawie 2 lata udało nam się dostać do żłobka (poszła na jesień – 2 lata 2 mce). Wróciłam do pracy, byłam pewna, że krzywda się jej nie dzieje, oprócz tego, że początki adaptacyjne do najłatwiejszych nie należały … ale większość z nas wie jak to wygląda 😉 Osobisty rozwój jest równie ważny co życie domowe, więc było to idealne rozwiazanie. Przy Borysie wiedziałam już, że nie będzie mi łatwo. W związku z tym, że moja działalność online zaczęła fajnie zazębiać się z moimi potrzebami rozwoju, postanowiłam przekuć to w pracę dla samej siebie i otworzyłam działalność gospodarczą. Nie wracałam do pracy na etacie, zdecydowałam zaryzykować i uważam to za moje małe zwycięstwo. Póki Borysiak był mały to mogłam wszystko robić zdalnie z różnych miejsc, aleee to nie wszystko jest tak kolorowe. Mój mały skarb skończył dwa lata, widzę potrzebę kontaktu z dziećmi (tym bardziej, że jest już tego nauczony bo ma siostrę), ja coraz częściej mam obowiązki które muszę spełniać poza domem i nie jest już łatwo spełniać to z Borysem. Będę musiała zastanowić się co dalej.

Dumne ambasadorki projektu – z MONIKĄ PYREK

Wy mamusie które chcecie wrócić do pracy macie super rozwiazanie, bo nawet jeśli macie zamiar otworzyć własną działalność to ten program jest dla Was. Niestety jest to rozwiązanie dla mam które dopiero szukają pracy, nie tych które już pracują. Wszystkie ważne informacje dostępne są na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy (klik) w zakładce MAŁE SKARBY, dodam podstawowe informacje dotyczące programu, a po szczegóły zapraszam na stronę urzędu. Jest tam tez zakładka ‚pytania i odpowiedzi’ koniecznie zajrzyjcie. W razie jakiś niejasność piszcie komentarze, poproszę o pomoc w odpowiedzi osobę zajmującą się projektem.

Cel projektu: Wzrost zatrudnienia oraz powrót na rynek pracy 700 osób, którym utrudnia to sytuacja rodzinna wynikająca z obowiązku sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do lat 3.

Czas trwania projektu: 01.07.2018-31.12.2020

WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Projekt adresowany jest do osób, które:

1. aktualnie nie wykonują pracy zarobkowej (w tym nie przebywają na urlopie wypoczynkowym) ze względu na obowiązek opieki nad dzieckiem do lat 3 tj.:

  • są bezrobotnymi/biernymi zawodowo;
  • przebywają na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim/wychowawczym;

2. sprawują opiekę nad dzieckiem, które od ukończenia 20 tygodnia życia do momentu złożenia formularza rekrutacyjnego do projektu „Zachodniopomorskie Małe Skarby”, nie było objęte opieką instytucjonalną.

FORMY WSPARCIA

Uczestnik projektu, może uzyskać refundację części faktycznie poniesionych kosztów świadczenia opieki nad dzieckiem w żłobku, klubie dziecięcym, u opiekuna dziennego lub niani. Wsparcie jest przyznawane przez maksymalnie 12 miesięcy względem konkretnego dziecka, licząc od dnia rozpoczęcia świadczenia opieki nad dzieckiem lub do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia (w przypadku, gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym do 4 roku życia), ale nie dłużej niż do końca grudnia 2020 r.

ETAPY REKRUTACJI

  1. Ogłoszenie Realizatora projektu o rozpoczęciu naboru na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, podanie do publicznej wiadomości;
  2. Złożenie przez Kandydata do projektu wymaganych dokumentów rekrutacyjnych;
  3. Weryfikacja dokumentów przez Komisję Rekrutacyjną, opracowanie i publikacja na stronie internetowej listy rankingowej Uczestników projektu;
  4. Pisemne lub e-mailowe oraz telefoniczne powiadomienie Kandydata do projektu o zakwalifikowaniu do projektu i nadaniu numeru identyfikacyjnego;
  5. Podpisanie umowy udziału w projekcie wraz z deklaracją uczestnictwa oraz przedłożenie aktualnych dokumentów potwierdzających status Uczestnika projektu na rynku pracy o których mowa w Regulaminie uczestnictwa w projekcie.

TERMIN i MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

Dokumenty rekrutacyjne można składać w terminie: 03.09 – 20.09. 2018 r. osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 w kancelarii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, ul. A. Mickiewicza 41 lub w sekretariacie fili WUP w Koszalinie ul. Słowiańska 15a, bądź wysłać pocztą (za termin złożenia uznaje się datę wpływu do siedziby Realizatora projektu).

źródło: https://www.wup.pl/pl/zachodniopomorskie_male_skarby/aktualnoci_zpms/zachodniopomorskie-mae-skarby-rekrutacja/
Wręczenie nominacji ambasadorskiej przez Marszałka Województwa Zachodnipomorskiego Pana Olgierda Geblewicza.

 

 

Zapraszam Was do zapoznania się ze szczegółami na stronie WUP.PL 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 3 =

Mamowymi Oczami